Aktualności

Zajęcia edukacyjne w języku angielskim.

"W dniach 23 - 31 maja 2012 roku w szkole języka angielskiego "Perfect English" pięcio- i siedmioletnie dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pod nazwą: "Może kiedyś będę...", których celem było zapoznanie dzieci ze słownictwem w języku angielskim związanym z różnymi zawodami wykonywanymi przez ludzi.

Biorąc pod uwagę to, iż pierwsze doświadczenia edukacyjne dzieci mają niebagatelne znaczenie dla ich rozwoju w nauczaniu języka angielskiego staram się wykorzystywać zróżnicowane metody, techniki oraz narzędzia dydaktyczne, które angażując równocześnie różne zmysły moich uczniów dostarczają im bodźców akustycznych, rytmicznych, ruchowych i wizualnych – zapewniających dzieciom naukę języka angielskiego w atmosferze zaciekawienia połączonego z rozbawieniem. 

Podczas zajęć pod nazwą: "Może kiedyś będę..." w swobodnym i naturalnym zapamiętywaniu przez dzieci słówek, wyrażeń a nawet całych zdań oraz w oswajaniu się ich z brzmieniem, melodią i strukturą języka, pomogły stroje charakterystyczne dla przedstawicieli różnych zawodów, w które przebierały się dzieci w celu werbalnego i ruchowego wcielenia się w rolę: lekarza, pielęgniarki, policjanta, kucharza, weterynarza, malarza i inne. Podczas zajęć wykorzystałam również rekwizyty ułatwiające identyfikację rozmaitych zawodów. Zadanie dzieci polegało na podaniu nazw przedmiotów dotykanych przez nie z zasłoniętymi oczami oraz na skojarzeniu rekwizytu z odpowiednim zawodem i na podaniu jego nazwy. Chwilę relaksu zapewniły dzieciom ćwiczenia utrwalające zdobytą wiedzę, polegające na kolorowaniu obrazków prezentujących scenki tematycznie związane z pracą różnych ludzi. Uzupełnieniem zajęć były tematyczne filmy, piosenki oraz gry. "

Karolina Olechno

Źródło: http://www.e-monki.pl/index2.php?idmodyf=1734

Więcej zdjęć z lekcji znajduje się na naszym fan page'u na facebooku: LINK DO FACEBOOK'a oraz w galerii.

Dodatkowe informacje